Kate tries to

Próbuję różnych rzeczy: ćwiczeń, gotowania, przeróbek, etc. Nic ekstremalnego, zwykła codzienność...

Wpisy

 • piątek, 27 maja 2016
 • środa, 25 maja 2016
  • Pędzące jeże (Egmont)

   Egmontowa seria pędzące robi się całkiem interesująca. Po hitowych żółwiach pora na jeże. W żółwiach najśmieszniejsze było to, ze wskakiwały sobie na plecy tutaj czegoś takiego nie będzie. Zobaczymy jaka będzie grywalność.

   RG Pędzące jeże

   Celem gry jest doprowadzenie jednego z jeży do jego ulubionej przekąski. Gracze mają do dyspozycji specjalne karty, za pomocą których przemieszczają jeże po trasie wyścigu. Gracze przesuwają wszystkie jeże, jednocześnie decydując, jakie karty pozostawią sobie „na ręce”. Wygrywa osoba, która na koniec  ma w ręku najwięcej kart w kolorze zwycięskiego jeża.


   Pędzące jeże, Reiner Knizia

   plansza, 5 drewnianych pionków jeży, karty ruchu | Egmont | 3-5 graczy | +6

   Cechy gry: całkiem prosta i losowa o sporej interakcji

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kate_mac
   Czas publikacji:
   środa, 25 maja 2016 17:44
 • wtorek, 24 maja 2016
  • she tries to: Sąsiedzi 2

   Neighbors 2: Sorority RisingOd czasu This is the End jestem fanką poczucia humoru Setha Rogana. Nie zawsze trafia w punkt i nie zawsze mnie bawi ale jak już mam oglądać jaką komedię to preferuję Setha Rogana lub Jonah Hilla. Pierwsi Sąsiedzi bardzo korzystnie mnie zaskoczyli. Nie oczekiwałam niczego dobrego więc o zaskoczenie nie było trudno. Drudzy Sąsiedzi nie byli dla mnie najbardziej oczekiwanym filmem roku ale będąc w nastroju na komedię z całą pewnością obejrzałabym ich. I tak też się stało.

   Najtrudniejsze w komediowych sequelach jest trafić z humorem w tą samą nutę, która spodobała się widzom części pierwszej a jednocześnie dodać wystarczająco świeżego humoru aby było się z czego pośmiać. Tutaj udało się to połowicznie. Fabuła wydaje się być identyczna tylko z małym twistem w postaci studentek i to niespecjalnie mnie zachwycało ale sposób w jaki to zrealizowano, jak mocno odnoszono się do fałszywej politycznej poprawności i stereotypów bardzo mi się podobało. A żartowano sobie z wszystkiego łącznie z aresztowaniem czarnych dilerów marihuany.

   Jest to też film bardzo aktualny co może kilka ciaśniejszych umysłów nieco uwierać. Mamy małżeństwo gejów, mamy temat równości kobiet i mężczyzn, mamy brutalność policji. Mamy też sporo żartów z każdego, nawet najpoważniejszego tematu. To co mnie się najbardziej podobało to fakt, że znani bohaterowie przeszli jakąś drogę i są już w zupełnie innym miejscu życia. Dalej są tymi samymi osobami ale przejmują się zupełnie innymi rzeczami. Druga świetna rzecz to to że mając trzy grupy interesów: małżeństwo, studentki i poprzedniego sąsiada kibicujemy każdej z grup bo każdy z bohaterów ma rację.

   Żarty nie są odkrywcze ale ja nie jestem wielką fanką komedii więc mi to nie przeszkadza. Ta mi się podobała bo poruszała troszkę poważniejsze tematy i nie były to tylko chłopięce tematy. Podoba mi się, że dziewczyny nie akceptują wpychania ich do podrzędnych ról a jednocześnie często reagują pochopnie i idiotycznie - są jednocześnie i mądre i głupie. Podobał mi się zagubiony chłopiec Zac Efron i podobali mi się rodzice Rogen i Byrne. Podobało mi się to, że to nie był głupi film.

   Neighbors 2: Sorority Rising

   Skala ocen: daruj sobie, zobacz przy okazji, maszeruj do kina

   Osoby namiętnie oglądające komedie powinny chyba sobie ten film darować. Sporadyczni oglądacze komedii powinni spróbować szczególnie jeżeli pierwsi Sąsiedzi im się podobali ale szału nie było. Teraz też nie będzie ale powinno być przyjemnie. Do kina niech pędzą fani Setha Rogena.

   Neighbors 2: Sorority Rising

   Film jest fajnie zrealizowany. Ma dobre tempo i fabułę (czego często mi w komediach brakuje) ale najlepszą częścią są postaci - bardzo schematyczne i śmieszne ale z jakąś małą głębią. Małżeństwo szykujące się do przeprowadzki nie jest już tą samą parą co kilka lat temu. Nie próbuje za wszelką cenę przypodobać się młodym i udawać, że sami są w taki sam sposób młodzi jak studenci. Teraz raczej martwią się przyszłością, czy ich dzieci będą zawsze traktować ich jak przyjaciół i czy są dobrymi rodzicami.

   Dawny sąsiad Teddy znalazł się w kłopotliwej sytuacji. Wieloletni współlokator wychodzi za mąż i prosi Teddy'ego o wyprowadzenie się. W tym samym czasie mężczyzna natyka się na studentki pragnące założyć własne stowarzyszenie. Nadaje to życiu Teddy'ego chwilowy cel - może pomóc dziewczynom, które wiedzą czego chcą choć jeszcze nie wiedzą jak to osiągnąć.

   Najfajniejsze w filmie było to, że żadna ze stron nie była tą złą stroną. Małżonkowie nie byli starymi nudnymi zgredami tylko osobami starającymi się sfinalizować transakcję. Teddy nie starał się nikomu robić na złość dla własnej przyjemności tylko autentycznie chciał pomóc studentom w realizacji całkiem szczytnego celu i gdy tylko zauważył, że zbaczają w niebezpieczne rejony to starał się je stopować. Dziewczyny też, chociaż uciążliwe i momentami infantylnie głupie, to jednak starały się zmienić świat na lepsze, poprawić sytuację swoją i koleżanek i zapewnić wszystkim miejsce, w którym można być sobą.

   Neighbors 2: Sorority Rising Neighbors 2: Sorority Rising Neighbors 2: Sorority Rising Neighbors 2: Sorority Rising Neighbors 2: Sorority Rising Neighbors 2: Sorority Rising Neighbors 2: Sorority Rising Neighbors 2: Sorority Rising Neighbors 2: Sorority Rising

   wcześniejszy film | dlaczego film | opinia o filmie

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kate_mac
   Czas publikacji:
   wtorek, 24 maja 2016 17:41
 • poniedziałek, 23 maja 2016
 • piątek, 20 maja 2016

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

Kanał informacyjny

stat4u

Opcje Bloxa