Kate tries to

Próbuję różnych rzeczy: ćwiczeń, gotowania, przeróbek, etc. Nic ekstremalnego, zwykła codzienność...

Wpis

wtorek, 29 marca 2016

she tries to: Batman v Superman final trailer

Batman v SupermanMamy już za sobą tonę materiałów marketnigowych, które spotkały się z mieszanym odbiorem widzów. Początkowo wydawało się, że fani są wręcz nadmiernie zachwyceni zwiastunami i oczekują arcydzieła. Co mnie martwiło bo Man of Steel też miał dobre zwiastuny. Jeden z trailerów (tzw. Doomesday railer) ujawnił jednak zbyt wiele i do głosu doszli sceptycy zaczynając wieszczyć filmowi klęskę. Ten ostatni zwiastun wraca jednak na właściwą ścieżkę.

Mamy za sobą pierwsze pokazy dla fanów i entuzjastyczne recenzje oraz pokazy dla prasy i niezbyt świeży wynik w serwisie rotten tomatoes. Mamy też niemal jednoczesną, ogólnoświatową premierę w Wielkanocny weekend, która oczywiście w Polsce miejsca nie mogła mieć. Film zamierzam zobaczyć i z wielką chęcią w kinie ale z całą pewnością nie z dubbingiem a tylko to a razie jest dla mnie opcją... Wracając do tematu, premiera światowa i od razu wielkie liczby. Nie ma więc co zrażać się opiniami krytyków.

Marketing filmu był jednak kulawy i nie tylko zaliczył solidne potknięcie ale dopuścił do głosu przeciwników filmu mimo iż początkowy hype był niesamowicie pozytywny to na ostatniej prostej było równie wiele negatywnych opinii jak i pozytywnych.

W tym zwiastunie mamy głównie znane nam już sceny (na szczęście) plus jedna duża i istotna rzecz: Wonder Woman przemówiła. To całkiem zabawne, że zarówno ona jak i tytułowy bohater Supermen nie za wiele mówią w tych trailerach...

Zachęcam do zobaczenia tego zwiastuna na kanale Warner Bros. Pictures. Jest w miarę bezpieczny szczególnie jeżeli widziało się poprzednie.

Batman v Superman

Zwiastun zaczyna się od jednej z ciekawszych i bardziej rozpoznawalnych scen w zapewne całym filmie a na pewno w zapowiedziach. Batman z pomocą Alfreda wkracza na scenę ale nie całkiem tak jak byśmy się spodziewali. Scena zapowiada się świetnie. Po pierwsze wejście przez podłogę z piętra niżej faktycznie jest oryginalne i świetnie działa jako zaskoczenie. Po drugie scena pokazuje nam niesamowicie silnego fizycznie Batmana. To w jaki sposób Batman bije się z przeciwnikami robi bardzo duże wrażenie. Wyraźnie widać, że nie jest to łatwe i wymaga siły i wysiłku ale Batman jest w tym mistrzem.

Batman v Superman

Następnie mamy przebitkę do Jaskini. Bruce nieco marudzi, że z biegiem lat zrobił się nieco wolniejszy na co Alfred ironicznie odpowiada, że Batman jest już za stary aby umrzeć młodo mimo licznych starań. Ten fragment sugeruje, że film nie będzie pozbawiony całkowicie humoru i że na szczęście będzie to humor cierpki i dostosowany do sytuacji. Bardzo podoba mi się zgryźliwy Alfred.

Batman v Superman

Po serii odpowiednich logo dostajemy małe wspomnienie z wydarzeń w Metropolis ale z punku widzenia Bruce Wayne'a. Ulicznym scenom z pracownikami Daily Planet nie udało się to co udało się w trailerach do BvS - pokazano ogrom zniszczenia i niebezpieczeństwa jaki niosła ze sobą inwazja Zoda. Wiedzieliśmy jakie będą konsekwencje działań generała Zoda ale były to konsekwencje dość abstrakcyjne, dotyczące jakichś maluczkich. Teraz widzimy to z punktu widzenia konkretnego człowieka, Bruce'a Wayne'a, którego znamy i którego dobro i życie nas interesuje.

Batman v Superman

Bruce Wayne z pasją wypowiada do Alfreda całkiem sensowne twierdzenie: Superman ma moc, która może zniszczyć całą ludzką rasę więc nawet jeśli istnieje zaledwie 1% szansy, ze to zrobi to należy go prewencyjnie traktować jako wroga.

Batman v Superman

Z poprzednich trailerów wiemy jakie jest stanowisko Alfreda w tej sprawie: Superman nie jest wrogiem. Na co w poprzednich trailerach Batman odpowiadał, że jego doświadczenia z Gotham przekonują go, że to, że ktoś jest teraz dobry nie znaczy, że taki pozostanie. Całkiem ciekawa układa się z tego rozmowa... choć to jest jeden z tych momentów, który pokazuje, że może udostępniono nam za dużo materiału skoro jesteśmy w stanie poskładać w całość rozmowę. A może zupełnie się mylę.

Batman v Superman

Przy akompaniamencie monologu Lexa ze sceny z Lois na dachu jakiegoś budynku obserwujemy ujęcia ze sceny zderzenia Batmobilu z Supermenem. Scena już poprzednio była pokazana więc na szczęście nic nowego się nie dowiadujemy. Fajnie jest jednak zgrana z dową muzyką.

Batman v Superman

Kolejne szybkie ujęcia z różnych scen. Walka Batmana z Supermanem, Clark Kent klasycznym gestem chwytający za swój krawat, Bruce odsłaniający piękny samochód, Lois i Clark w wannie, batarmour, Superman łapiący pociski, Diana Prince i wiele innych.

Batman v Superman

Kluczowa scena dla tego trailera. Brude Wayn delikatnie flirtuje z tajemniczą Dianą a ta choć odpowiada w podobnym tonie uśmiecha się całkiem przyjaźnie. Po raz pierwszy słyszymy głos Wonder Woman i zdaje się mieć nieznaczny i dość niejednoznaczny akcent. Mimo iż obsadzenie w roli najbardziej ikonicznej superbohaterki modelkę i jeszcze nie całkiem sprawdzoną aktorkę nie przypadło mi do gustu to wszystkie te trailery przekonują mnie o słuszności tej decyzji.

Batman v Superman

Tajemnicza Diana jak wiemy z nieszczęsnego trailera z Doomesdayem nie jest ani sojuszniczką Barmana ani Supermana i do walki włącza się dopiero gdy obaj walczą już wspólnie przeciw czemuś innemu. I to był spoiler. Kolejne ujęcia w szybkiej kawalkadzie pokazują fajne sceny choć chyba wszystkie je już znamy z poprzednich zwiastunów.

Batman v Superman

Ostatnim wielkim spoilerem jest ujęcie z Darksidem (symbol omegi). O co chodzi nie wiadomo. Ma to jakiś związek z pustynnymi scenami z żołnierzami Supermena bo tam pojawiły się już Parademony. Lecz możliwe, że wszystko co pustynne jest tylko koszmarem bo figurka z Batmenem w pustynnym stroju nazwana jest Knightmare Batman. W ogóle sceny pustynne są jakby nieco inną częścią filmu.

Batman v Superman

I na koniec najfajniejsza scena. Wielkie zdziwienie wszechmocnego Supermena, że Batman odparował jego cios. Piękne. Superman litościwie ie rozgramia swoich ziemskich oponentów bo to zapewne skończyłoby się dla nich śmiercią. Batman jednak nie będzie długo znosił dosłownego pomiatania własną osoba i wymyśli sposób dzięki któremu będzie w stanie stawić fizycznie czoła Supermenowi - i efekt tego właśnie tu widzimy.


Podsumowując trailer jest bardzo dobry. Nie rewelacyjny bo nie porusza na poziomie emocji ale nie spoileruje niczego czego byśmy się nie domyślili wcześniej i nie pokazuje niczego co nie byłoby choćby częściowo potwierdzone. Najbardziej spoilerski jest tu chyba Darkside, którego obecność była sugerowana wcześniej Parademonami, zdjęciami w prasie a dodatkowo nic nie sugeruje aby jego rola w filmie była kluczowa czy choćby znacząca.

Fajnie wykorzystano muzykę. Nadaje scenom energii i sugeruje że choć zabawa będzie mroczniejsza i nie tak wesoła to jednak będzie to zabawa i rozrywka. Wyjawienie głosu Diany tez było dobrym posunięciem bo stawało się to wręcz niedorzeczne, że do tej pory się nie odezwała (podobnie jak i małomówny Superman zachęca do kpin).

Ocena: 4/5

Bardzo dobry zwiastun ale nie porusza. Sugeruje dobre wydarzenie, warte biletu do kina ale nic genialnego, nowatorskiego czy niedorzecznie rozrywkowego.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
kate_mac
Czas publikacji:
wtorek, 29 marca 2016 17:00

Polecane wpisy

Trackback

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

Kanał informacyjny

stat4u

Opcje Bloxa