Kate tries to

Próbuję różnych rzeczy: ćwiczeń, gotowania, przeróbek, etc. Nic ekstremalnego, zwykła codzienność...

Wpis

czwartek, 17 marca 2016

Yay or nay: W ramionach gwiazd

W ramionach gwiazd | Yay or Nay

W ramionach gwiazd jest pierwszym tomem z trylogii Starbound napisanej przez duet młodych autorek. Książka spotkała się z zachwytem zagranicznego BookTube'a co mnie mimo wszystko trochę dziwi. Książka mi się podobała, momentami nawet bardzo, ale przede wszystkim jako potencjał. Co do samego wykonania mam pewne zastrzeżenia ale dalej oceniam ją jako całkiem duże i całkiem fajne YAY.

5 rzeczy które spodobały mi się w W ramionach gwiazd

W ramionach gwiazd | YAY Titanic. Zaskakująco miło było wrócić na Titanic. Mimo iż było to mocno schematyczne rozwiązanie i nie całkiem na tym samym poziomie to niezaprzeczalnie skojarzenie było miłe i bardzo pozytywne. Możliwe, że dlatego, że tego nie oczekiwałam - jakbym wiedziała to wykonanie mogłoby mnie rozczarować...
W ramionach gwiazd | YAY Thriller i groza głosów. Coś czego nie oczekiwałam czyli całkiem klimatyczny wątek tajemniczych głosów. Nie wiemy skąd pochodzą i czy są realne i autorkom udało się mnie całkiem zaniepokoić. Nie lubię się bać a tutaj było całkiem niepokojąco. Dodatkowo poza tajemniczą grozą dostaliśmy też trochę dramatycznej makabryczności.
W ramionach gwiazd | YAY Sci-fi, niecielesna istota. Historia zaczyna się jak Titanic i mimo iż wiedziałam, że ma się dziać w kosmosie to nie oczekiwałam sci-fi. W związku z czym istota zamieszkująca planetę była dla mnie zaskoczeniem ale całkiem przyjemnym mimo iż z biegiem czasu odebrała nieco nastroju.
W ramionach gwiazd | YAY Planeta. Planeta, na której znaleźli się rozbitkowie początkowo zrobiła na mnie świetne wrażenie - była tajemnicza, niepokojąca a jednocześnie wystarczająco podobna do czegoś zwykłego aby uwierzyć, że bohaterowie dadzą sobie tam radę. Podobało mi się, że pewne rzeczy były tylko odrobinę dziwniejsze niż bohaterowie oczekiwali.
W ramionach gwiazd | YAY Bohaterka technicznie obeznana. Podobało mi się bardzo, że bohaterka nie była całkiem bezużyteczna. Od samego początku wnosiła coś do procesu zachowania życia i było to coś istnego, zupełnie niezwiązanego ze stereotypowym postrzeganiem płci.

5 rzeczy które nie przypadły mi do gusty w W ramionach gwiazd

W ramionach gwiazd | NAY Pancia księżniczka. Typ bohaterki za którą zupełnie nie przepadam - porcelanowa lala, delikatny kwiatuszek który oczywiście okazuje się być twardszy niż można by oczekiwać ale dalej ma upierdliwie podejście do wielu spraw i momentami zachowuje się strasznie powierzchownie.
W ramionach gwiazd | NAY Odpowiedzialny nastoletni żołnierz. Lubię bohaterskich żołnierzy jako książkowe postaci - dodają realizmu wydumanym scenom. Tym razem sam żołnierz był nieco wydumany, niby młody, nastoletni a niewiele w nim tej nastoletniości było.
W ramionach gwiazd | NAY Wydarzenia po wysadzeniu drzwi. Nie lubię rozwiązań połowicznych albo autorka decyduje się rozwiązać sytuację definitywnie albo nie. Nie znoszę, gdy coś się wydarza, ma olbrzymie znaczenie emocjonalne a potem autor ujawnia, że to nie było do końca prawdziwe, że to był sen, alternatywna rzeczywistość czy cokolwiek w tym stylu.
W ramionach gwiazd | NAY Niedorzeczne imiona. Imię i nazwisko bohatera, Tarver Merendsen, jest jeszcze do zniesienia ale bohaterki... egzaltowane Lilac (Bez) w połączeniu ze striptizerskim LaRoux zupełnie wybiło mnie z czytania - Lajlak Laru - meh.
W ramionach gwiazd | NAY Wygodnie pojawiające się rozwiązania sytuacji. Czasami autorka pozwalała sobie na całkiem wygodne rozwiązanie problematyczniej sytuacji. Najbardziej jaskrawym przykładem jest zwierze w lesie - autorka chciała przestraszyć bohaterkę więc ten jeden jedyny raz w całej książce pojawiło się duże groźne zwierze.

Podsumowując W ramionach gwiazd oceniam na YAY. Mimo iż jest w tej książce gigantyczny pokład schematów i papierowości to pewne rzeczy podobały mi się równie gigantycznie. Na pewno przeczytam kontynuację cyklu Starbound.

dlaczego książka | opinia | Yay or Nay

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
kate_mac
Czas publikacji:
czwartek, 17 marca 2016 17:02

Polecane wpisy

Trackback

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

Kanał informacyjny

stat4u

Opcje Bloxa